RRSO
0%
RATA OD:

Zakupy online

Powszechny dostęp do Internetu, komputerów i urządzeń mobilnych ma coraz większy wpływ na handel online. Polacy przekonali się co do bezpieczeństwa zakupów online, zwłaszcza w renomowanych serwisach internetowych.

Przekonanie to dodatkowo zostało wzmocnione pandemią, która w znacznym stopniu przysłużyła się przejściu z zakupów stacjonarnych na zakupy online. Sytuacja ta spowodowała, że coraz częściej decydujemy się na zakupy przez Internet, a docelowo przewidywane są kolejne wzrosty sprzedaży w Internecie.

Technologia

Największy wpływ na wzrost zainteresowania handlem elektronicznym przez przedsiębiorców ma rozwój nowoczesnych technologii. Dzięki temu zwiększa się liczba potencjalnych klientów, a właściciele sklepów mają więcej narzędzi, które ułatwiają prowadzenie sprzedaży online. Poza tym założenie sklepu online jest znacznie tańsze niż otwarcie sklepu tradycyjnego. Niższe są stałe koszty jego utrzymania, brak czynszu za lokal i kosztów zatrudnienia wielu pracowników. Dlatego z punktu widzenia przedsiębiorcy prowadzenie handlu online jest wygodne i nie wymaga poświęcenia takiej ilości czasu jak w przypadku sklepu stacjonarnego.

 

Narzędzia dostępne w Internecie to między innymi spersonalizowane sklepy internetowe, które można uruchomić za pomocą kilku kliknięć. Większość ze sklepów w zależności od oferty posiada również wbudowane funkcje takie jak np. zapis na newsletter, certyfikat SSL,  płatność online, funkcje dostaw oraz cenników, informacja mailowa o dostępności danego produktu. Dzięki temu znacznie łatwiej jest prowadzić sprzedaż oraz zachęcić klienta do powrotu do naszego serwisu.

Porównywarki

W sieci dostępnych jest również wiele porównywarek, które pomogą nam również zaoszczędzić na naszych zakupach. Znacznie łatwiej i szybciej jest porównać ceny danego produktu w serwisie online aniżeli chodzić od sklepu do sklepu i porównywać je samemu w sposób stacjonarny. Jest to kolejny argument przemawiający za tym, aby korzystać z tego typu narzędzi i zakupić dany produkt w możliwie jak najlepszej cenie.

Zakupy online - zwrot towaru

Ustawodawca przewidział również możliwość zwrotu zakupionego towaru drogą elektroniczną i ustanowił możliwość zwrotu towaru w ciągu 14 dni zgodnie z art.27, który jest następujący:

Art. 27. Konsument, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa, może w terminie 14 dni odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33, art. 34 ust. 2 i art. 35.

Podsumowanie

Z punktu widzenia klienta na zainteresowanie handlem online wpływa przede wszystkim dostępność dowolnego rodzaju produktu, który można kupić bez wychodzenia z domu, sprawność realizacji dostaw, cena oraz bezpieczeństwo transakcji.

Handel się zmienia i zdalna sprzedaż jest już nie tylko jego nieodłączną, ale i coraz ważniejszą częścią.

Kontakt

Ponad 10 lat doświadczenia w dostarczaniu rozwiązań spełniających potrzeby naszych Klientów to gwarancja odpowiedzialności, rzetelności i poufności informacji.

FinUp Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Powązkowska 15,
01-797 Warszawa

801 811 000

Loading
Your message has been sent. Thank you!