RRSO
0%
RATA OD:

Ubezpieczenie mieszkania

Mieszkanie to często najbardziej wartościowa część majątku. Mieszkania w budynkach wielorodzinnych są narażone na wiele szkód zarówno przez warunki atmosferyczne, jak i przez sąsiadów. 

Dlatego zdecydowanie warto pomyśleć o zakupie dobrej polisy, która zabezpieczy nas w przypadku różnych czynników atmosferycznych. Może ona również pokryć zadośćuczynienie sąsiadom za wyrządzone szkody związane np. z remontem naszego mieszkania.

Zabezpieczenie

Ubezpieczenie mieszkania zabezpiecza finansowo nieruchomość przed szkodami wywołanymi przez zdarzenia losowe lub działania innych osób. Przy pomocy takiego ubezpieczenia można chronić mieszkanie wraz z jego wyposażeniem, a także przed nagłym wydaniem dużej sumy pieniędzy na pokrycie szkody.

Szkody

Największym zagrożeniem dla mieszkania w bloku jest pożar do którego może dojść zarówno w naszym mieszkaniu jak i w mieszkaniu sąsiednim oraz wybuch, którego przyczyną może być m.in. ulatniający się gaz. Kolejnym niebezpieczeństwem są warunki atmosferyczne takie jak  ulewne deszcze, wichury, silne opady gradu, śniegu, pękanie mrozowe czy upadek drzew.  O zabezpieczeniu na takie okoliczności powinni szczególnie pomyśleć właściciele mieszkań zlokalizowanych na ostatnim piętrze. Bardzo często w mieszkaniach w bloku dochodzi również do zalania. W tym przypadku powodem są najczęściej pęknięte rury lub sąsiad z góry, który zapomni o wodzie lejącej się do wanny.

Składka

Ubezpieczenie jest wyliczane dla każdego mieszkania indywidualnie, ponieważ każda tego typu nieruchomość ma inną lokalizację, wartość, liczbę lokatorów czy wyposażenie. Koszt polisy mieszkania zależy również od szkód które wystąpiły w przeszłości, zakresu ochrony czy liczby niepełnoletnich lokatorów. Nie mniej jednak warto skorzystać z usług doradcy w celu wyliczenia wysokości składki.

Podsumowanie

Decydując się na ubezpieczenia mieszkania należy dokładnie zapoznać się ze wszystkimi zapisami w umowie. Bardzo ważne jest, aby przed zawarciem polisy dokładnie wiedzieć jakie są jej warunki ochrony oraz ewentualne wykluczenia. Warto zaznaczyć też, że ubezpieczenie mieszkania ma charakter dobrowolny. Nie jest to zatem nasz obowiązek (poza posiadaniem kredytu hipotecznego, tutaj już sprawa wygląda inaczej), ale warto mieć to na uwadze.

Kontakt

Ponad 10 lat doświadczenia w dostarczaniu rozwiązań spełniających potrzeby naszych Klientów to gwarancja odpowiedzialności, rzetelności i poufności informacji.

FinUp Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Powązkowska 15,
01-797 Warszawa

801 811 000

Loading
Your message has been sent. Thank you!