RRSO
0%
RATA OD:

Praca przez Internet - czy to bezpieczne?

Na pewno każdy z nas słyszał o możliwości zarabiania przez Internet i zastanawiał się czy można zarobić w sieci i jak to zrobić.

Dostęp do Internetu daje wiele możliwości zarobienia pieniędzy. Można dorobić sobie parę groszy do pensji, można też poświęcić się temu całkowicie tak, by zarabianie w Internecie stało się głównym źródłem utrzymania. Sposobów jest wiele, ale nie zmienia to jednak faktu, że należy być ostrożnym i rozważnym.

Kuszące oferty

Wystarczy wpisać w wyszukiwarce internetowej „zarabianie w Internecie”, aby otrzymać wykaz stron na których znajdziemy gotowe instrukcje na temat tego jak w ciągu roku zostać bogatym stosując proste metody. „Bardzo dobrze płatna praca przez Internet”, „Dzięki mojemu sposobowi zarobisz 2000 zł w trzy dni!”, „Zarób 4 tysiące złotych, nie wychodząc z domu”. To właśnie takie kuszące informacje możemy znaleźć w sieci. Niestety może się okazać, że nie jest to jednak tak łatwe i nie przyniesie zbyt dużo dochodów.

 

Odpowiadając na oferty pracy przez Internet możemy paść ofiarą hakerów. Wystarczy, że klikniemy w link który rzekomo zawiera dalsze instrukcje na temat pracy. Po otwarciu odnośnika może dojść do zainfekowania komputera i stąd już prosta droga do uzyskania zdalnego dostępu do systemu. Haker może tym sposobem wykraść np. prywatne zdjęcia, dokumenty firmowe lub poznać dane logowania do banku.

 

Najczęstsze zabiegi stosowane przez fałszywych pracodawców to wymóg przesłania skanu dowodu osobistego wymóg odbycia szkolenia płatnego z góry, prośba o dokonanie przelewu, konieczność wysłania SMS-a autoryzacyjnego, prośba o wypełnienia kwestionariusza lub konieczność wykonania telefonu na wskazany numer. Internet pełny jest oszustów, którzy polują na osoby szukające pracy online dlatego należy zachować czujność i ostrożność podczas szukania pracy przez Internet. 

Kontakt

Ponad 10 lat doświadczenia w dostarczaniu rozwiązań spełniających potrzeby naszych Klientów to gwarancja odpowiedzialności, rzetelności i poufności informacji.

FinUp Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Powązkowska 15,
01-797 Warszawa

801 811 000

Loading
Your message has been sent. Thank you!