RRSO
0%
RATA OD:

Poświąteczne wyprzedaże

Święta, święta i po świętach, wszystko co dobre szybko się kończy, ale czy tak jest? Nie do końca, bo przecież po świętach rozpoczynają się wyprzedaże, które przyciągają tysiące osób.

Centra handlowe i witryny sklepowe przepełnione są banerami informującymi o obniżkach. Podobnie jak miało to miejsce w przypadku Black Friday lub całego Black Week, niestety, ale również w tym przypadku polując na okazje powinniśmy uważać na pozorne obniżki cen.

Wyprzedaż 

Za pojawienie się poświątecznych wyprzedaży odpowiadają przede wszystkim dwie kwestie. Po pierwsze styczeń to dla handlu najgorszy okres w roku, ponieważ to właśnie wtedy konsumenci mają w portfelach pustki, a część z nich spłaca jeszcze zaciągnięte przed świętami kredyty i pożyczki. Druga kwestia jest taka, że już w lutym sklepowe półki zapełniają się nową kolekcją ubrań wiosennych czy nowymi modelami sprzętu elektronicznego. Dlatego też sklepom bardziej zależy na zwyczajnym pozbyciu się niemodnych rzeczy lub też starszych modeli urządzeń.

Cena

Najlepszą receptą na okazyjne kupno upragnionej rzeczy jest znajomość jej ceny sprzed wyprzedaży. Najlepiej jeśli znamy ją jeszcze sprzed Black Week. Oczywiście nie zapamiętamy wszystkich cen, ale jeśli jesteśmy zdecydowani na dany produkt to warto zanotować sobie cenę i przekonać się podczas zakupów czy rzeczywiście mamy do czynienia z okazją. Niestety niektórzy sprzedawcy stosują nieuczciwą praktykę, która polega na celowym podwyższeniu ceny tylko po to, aby później od razu ją obniżyć. W takim wypadku zniżka liczona jest od tej podwyższonej wartości i w efekcie może się okazać, że klient zapłaci tyle samo, ile zapłaciłby przed wyprzedażą.

Wybierając się na zakupy warto ułożyć sobie jakiś plan i zastanowić się co chcemy kupić, jak to powinno wyglądać, w jakim kolorze i rozmiarze czy o jakich parametrach. Pomoże nam to wtedy uniknąć chaosu jaki wywołują w nas atakujące z każdej strony kolorowe i promocyjne banery.

Podsumowanie

Poświąteczne wyprzedaże to doskonała okazja do tego, aby taniej kupić wymarzone ubrania lub gadżety. Zdarza się, że w niektórych sklepach ceny są niższe o ponad połowę. Jednak wybierając się na zakupy do galerii handlowej lub sklepu warto zachować zdrowy rozsądek, ponieważ bez tego możemy do domu wrócić z kilkoma torbami zbędnych rzeczy, a dodatkowo z pustym portfelem.

Kontakt

Ponad 10 lat doświadczenia w dostarczaniu rozwiązań spełniających potrzeby naszych Klientów to gwarancja odpowiedzialności, rzetelności i poufności informacji.

FinUp Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Powązkowska 15,
01-797 Warszawa

801 811 000

Loading
Your message has been sent. Thank you!