RRSO
0%
RATA OD:

Najwyższy czas na zakupy szkolne i dobry start

Jak co roku i tym razem rodzice przygotowują swoje dzieci do startu w nowy rok szkolny. Każdy rodzic stara się to uczynić możliwie jak najlepiej przy zachowaniu zdrowego rozsądku i nie nadszarpnięciu budżetu domowego.

Najwięcej wydatków czeka rodziców, który pierwszy raz posyłają swoje dzieci do szkoły, gdyż muszą zrobić zakupy od podstaw. W przypadku dzieci, które już kolejny rok wybierają się do szkoły zakupy te ograniczają się głównie do rzeczy niezbędnych, przede wszystkim zakupu książek i innych materiałów edukacyjnych.

Na rynku dostępnych jest wiele ofert produktów szkolnych dla dzieci, a zwłaszcza w okresie największego zapotrzebowania czyli od miesiąca do dwóch przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Oczywiście to w głównej mierze zależy od nas czy kupimy dziecku plecak za 50zł czy też za 300zł lub kredki za 6zł czy za 30zł, a wybór jest naprawdę spory. Od kilku lat w kwestii zakupów wyprawki szkolnej możemy liczyć na pomoc Państwa. Należy złożyć odpowiedni wniosek, aby otrzymać dofinansowanie, które z pewnością pomoże ograniczyć wydatki na przybory szkolne oraz materiały edukacyjne.

300+

Od kilku lat działa program 'Dobry Start', który zakłada dofinansowanie przez Państwo na wyprawki szkolne. Jest to jednorazowe wsparcie w wysokości 300 zł przeznaczone dla dzieci i młodzieży do 20 roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych uczących się jest to wiek 24 lat.

Terminy i zmiany

Wnioski można składać już od ponad miesiąca, a dokładnie od 1 lipca 2021 roku do 30 listopada 2021 roku. Po przekroczeniu tego terminu wnioski te będą odrzucane, a tym samym nie zostaną wypłacane świadczenia. Zgodnie z informacją na stronie rządowej złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu gwarantuje wypłatę świadczeń nie później niż do 30 września.

Główną zmianą jest wprowadzenie wyłącznie wniosków elektronicznych i tylko w takiej formie mogą one zostać złożone poprzez bankowość elektroniczną, portal Emp@tia oraz PUE ZUS. Dodatkowo świadczenia przyznawane od 2021/2022 roku będą wydawane i wypłacane przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS), a nie jak dotąd przez gminne i powiatowe organy. Zmiana ta ma na celu zautomatyzowanie procesu obsługi.

Kto może złożyć wniosek?

Wniosek może złożyć jeden z rodziców. W przypadku złożenia wniosku przez obydwoje rodziców, którzy pełną opiekę nad dzieckiem, świadczenie otrzyma ten rodzic, który jako pierwszy złożył wniosek. W przypadku dzieci adoptowanych będzie to opiekun faktyczny dziecka, czyli osoba które opiekuje sie dzieckiem i złożyła wniosek o jego adopcje. Wniosek może także złożyć każda osoba będąca opiekunem prawnym dziecka (powierzenie opieki nad dzieckiem nadane przez sąd). Jeśli rodzice dziecka są w separacji to taki wniosek składa rodzic, który faktycznie pełni opiekę nad dzieckiem. Wniosek może też złożyć sam uczeń w przypadku gdy jest osobą pełnoletnią i nie jest na utrzymaniu rodziców.

Kontakt

Ponad 10 lat doświadczenia w dostarczaniu rozwiązań spełniających potrzeby naszych Klientów to gwarancja odpowiedzialności, rzetelności i poufności informacji.

FinUp Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Powązkowska 15,
01-797 Warszawa

801 811 000

Loading
Your message has been sent. Thank you!