RRSO
0%
RATA OD:

Na co zwrócić uwagę przy doborze działki pod budowę

Mieszkanie w dużym mieście przestaje być symbolem marzeń wielu osób. Zwłaszcza, gdy ceny mieszkań są coraz wyższe. 

Dlatego też część osób decyduje się na zakup własnej działki i podjęcie się jej zabudowy. Proces budowy zaczyna się od znalezienia odpowiedniej ziemi pod zabudowane na której stanie nasza nieruchomość.

Działka

Zakup działki budowlanej to pierwszy etap w procesie budowy domu. Kupno działki budowlanej możemy sfinansować za pomocą własnych środków lub zaciągnąć kredyt. Cena działki budowlanej zależy przede wszystkim od wielkości oraz usytuowania ziemi. W dużych miastach lub na ich obrzeżach ceny będą zdecydowanie wyższe niż w przypadku małych wsi znajdujących się z dala od wielkich aglomeracji.

Transport

Warto również wziąć pod uwagę aspekty komunikacyjne. Budując się w rejonie z dobrym połączeniem komunikacyjnym z miastem mamy dostęp to tańszych środków transportu. W przeciwnym razie uzależnimy się od własnego środka transportu np. samochodu przez co zwiększą nam się koszty dojazdu chociażby ze względu na eksploatacje samochodu oraz wydatki na paliwo.

Kredyt

Kredyt na zakup działki budowlanej jest podobnym produktem jak kredyt na zakup mieszkania czy domu. Dlatego starając się o kredyt na zakup działki należy spełnić podobne wymagania jak te, które stawiane są osobom ubiegającym się o kredyt mieszkaniowy tzn. kredyt hipoteczny. Osoba, która stara się o kredyt na kupno działki musi wykazać się więc dobrą zdolnością kredytową oraz posiadać wymagany wkład własny.

Kupno działki budowlanej to poważne przedsięwzięcie, które wymaga odpowiedniego przygotowania. Osoby zainteresowane zakupem działki przy wsparciu kredytu powinny przede wszystkim sporo czasu poświęcić na analizę. Decydując się na taki kredyt warto pamiętać jednak o tym, że tak jak w przypadku każdego kredytu, tutaj również wymagana jest hipoteka pod zastaw.

Kontakt

Ponad 10 lat doświadczenia w dostarczaniu rozwiązań spełniających potrzeby naszych Klientów to gwarancja odpowiedzialności, rzetelności i poufności informacji.

FinUp Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Powązkowska 15,
01-797 Warszawa

801 811 000

Loading
Your message has been sent. Thank you!