RRSO
0%
RATA OD:

Na co uważać podczas szukania pracy sezonowej

Praca sezonowa stanowi świetną okazję do zdobycia dodatkowego zarobku. Najwięcej ofert pracy tego typu pojawia się właśnie w wakacje.

Lato to świetny czas dla osób poszukujących pracy dodatkowej. Jest to również korzyść dla przedsiębiorców, ponieważ pracodawcy mają ogromny problem z pozyskaniem rąk do pracy w miesiącach urlopów kadry od czerwca do końca września.

Pracy sezonowej najlepiej szukać w internecie. Jest to najbardziej pomocne narzędzie do szukania pracy. Jednak pamiętać trzeba o tym, że internet nie jest wolny od oszustów, a niestety duża liczba nieuczciwych pracodawców żeruje na niedoświadczonych, młodych osobach, które nie posiadają wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy. Pracodawcy, którzy oferują pracę letnią często unikają podpisywania umów. Niestety umawiając się jedynie słownie na warunki pracy ryzykujemy, że nie dostaniemy należnego wynagrodzenia. Warto więc nalegać na podpisanie umowy. W przypadku pracy sezonowej można zatrudniać na podstawie umowy o pracę lub umowy cywilnoprawnej. W przypadku tej pierwszej pracownikowi przysługują takie same prawa co innym zatrudnionym, natomiast podpisując umowę cywilnoprawną musimy być świadomi, że nie mamy praw pracowniczych takich jak urlop czy ochrony przed zwolnieniem.

Kolejną ważną sprawą jest wypłata wynagrodzenia. W ogłoszeniach często można znaleźć informację, że wypłata będzie zależała od efektywności pracy czyli np. od ilości sprzedanych lodów. Brak podstawowego wynagrodzenia jest ryzykowny, bo może zdarzyć się tak, że przez czynniki niezależne od nas nic nie zarobimy. Inną formą wypłaty wynagrodzenia jest codzienna lub tygodniowa wypłata. Uważać również należy na ogłoszenia w których pracodawca oferuje zarobienie bardzo dużych pieniędzy w krótkim czasie oraz miga się od powiedzenia ile będziemy zarabiać i ile godzin będziemy pracować.

Sezon wakacyjny to idealny czas na zarobienie dodatkowych pieniędzy i rozpoczęcie swojej zawodowej przygody. Warto jednak pamiętać, że przy poszukiwaniu zajęć sezonowych warto zachować ostrożność i szczególną uwagę na etapie selekcji ofert pracy.

Kontakt

Ponad 10 lat doświadczenia w dostarczaniu rozwiązań spełniających potrzeby naszych Klientów to gwarancja odpowiedzialności, rzetelności i poufności informacji.

FinUp Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Powązkowska 15,
01-797 Warszawa

801 811 000

Loading
Your message has been sent. Thank you!