RRSO
0%
RATA OD:

Kredyt na studia

Ceny za studia na polskich uczelniach potrafią sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy za rok, dlatego kredyt studencki to czasem jedyne wyjście dla tych, którzy chcą zdobyć wyższe wykształcenie, a zwyczajnie nie mają funduszy na edukację

Dodatkowo jeśli jesteśmy spoza miejscowości, w której znajduje się nasza uczelnia to musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami związanymi z dojazdem lub wynajęciem pokoju, a nawet mieszkania.

Czym jest kredyt studencki

Kredyt studencki to bankowy kredyt gotówkowy. Główne jego założenie jest takie, że ma on pokryć koszty związane z edukacją i utrzymaniem w czasie studiów. Pieniędzmi z kredytu można więc sfinansować np. zakup podręczników i innych materiałów niezbędnych do nauki.  Zazwyczaj zaczyna się go spłacać dopiero po 2 latach od zakończenia studiów i spłaca przez kolejne 24-48 miesięcy. Do wniosku o kredyt studencki należy dołączyć oświadczenie o wysokości dochodów oraz liczbie członków rodziny wnioskodawcy za poprzedni rok, zaświadczenie szkoły wyższej, ze kredytobiorca jest studentem oraz dokumenty wymagane w celu oceny zdolności kredytowej i zabezpieczenia spłaty kredytu. Co ważne, w trakcie trwania kredytu bank może poprosić kredytobiorcę o przedstawienie ważnej legitymacji studenckiej lub doktoranckiej.

Pozytywne aspekty

Kredyty studenckie są pomocniczym instrumentem finansowym. Warunki, na których go dostaniemy są dużo korzystniejsze, niż te oferowane przez banki przy kredytach konsumenckich. Jego zaletami są przede wszystkim: niskie oprocentowanie, potencjalna możliwość umorzenia, odroczony czas spłaty oraz niższy koszt aniżeli kredyty i pożyczki gotówkowe.

Nie mniej jednak warto przemyśleć tego typu kredytowanie. Jest ono skierowane na konkretny cel, który powinien zostać zrealizowany, aby środki nie zostały zaprzepaszczone. Jak wiadomo każdy kredyt trzeba spłacić. W przypadku studiów zaocznych można podjąć się pracy, co niestety nie jest już takie łatwe jeśli chodzi o studia dzienne. 

Nie każdego stać na jednorazowe wyłożenie kilku lub kilkunastu tysięcy złotych na studia. Dlatego jest na to sposób w postaci kredytu studenckiego. Studia to inwestycja w siebie, a dobrze wybrany kierunek i przemyślana ścieżka rozwoju zawodowego to szansa jej zwrotu. Jeśli jedyną opcją zdobywania lub pogłębiania wykształcenia jest kredyt, warto przyjrzeć się możliwościom i je rozważyć.

Kontakt

Ponad 10 lat doświadczenia w dostarczaniu rozwiązań spełniających potrzeby naszych Klientów to gwarancja odpowiedzialności, rzetelności i poufności informacji.

FinUp Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Powązkowska 15,
01-797 Warszawa

801 811 000

Loading
Your message has been sent. Thank you!