RRSO
0%
RATA OD:

Kredyt na samochód

Nowy samochód to marzenie wielu kierowców. Zdarza się, że sytuacja finansowa nie pozwala na kupno pojazdu „za gotówkę”.

Jednym ze sposobów sfinansowania zakupu auta jest kredyt, który jest udzielany na ściśle określony cel, co oznacza, że pieniądze można przeznaczyć tylko na zakup nowego lub używanego auta. Można go także otrzymać na zakup na przykład motocykla czy przyczepy kempingowej. Jednak najczęściej bierze się taki kredyt na samochód osobowy. Jest to wygodny sposób na sfinansowanie zakupu wymarzonego auta dla osób, które nie maja wolnych środków na jego kupno. O taki kredyt może starać się zarówno osoba fizyczna, jak i firma.

Czy warto?

Jak w każdym innym kredycie tak i w samochodowym istnieją zalety i wady. Do zalet można zaliczyć m. in. niższe oprocentowanie, niższy koszt kredytu, wysoka kwota kredytu, możliwość zakupu zarówno auta używanego jak i nowego. Mimo swoich zalet kredyt samochodowy  ma tez swoje wady takie jak: formalności, wymaganie przez bank polisy AC oraz zabezpieczenie bankowe, które oznacza, ze kredytobiorca musi najpierw spłacić kredyt, żeby sprzedać auto.

Co zamiast kredytu samochodowego?

W przypadku chęci zakupu pojazdy używanego warto również wziąć pod uwagę kredyt gotówkowy. Mimo tego, iż oprocentowanie takiego kredytu będzie większe to jednak ma on swoje plusy. Główną zaletą kredytu gotówkowego w stosunku do kredytu samochodowego jest to, iż nie posiada on konkretnego celu. Dzięki temu możemy wyeliminować konieczność ubezpieczenia AC - to my decydujemy o jego zakupie, a nie bank. Ponadto zakupiony pojazd możemy w dowolnej chwili sprzedać i zakupić inny, a tym samym nie jesteśmy tak mocno uzależnieni decyzyjnie od banku jak w pierwszym przypadku. Warto zatem również tą opcję uwzględnić przy doborze odpowiedniego finansowania.

 

Kredyt na samochód to idealne rozwiązanie przy zakupie nowego lub używanego pojazdu. Jednak przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu na samochód należy dokonać przemyślanej kalkulacji, aby kwota kredytu, jego całkowity koszt oraz roczna stopa oprocentowania nie doprowadziły do kłopotów finansowych. Warto skorzystać z porównywarki kredytów, ponieważ oferty banków są stale aktualizowane. Trzeba być jednak świadomym, ze są to tylko i wyłącznie oferty poglądowe, a ich parametry finansowe mogą się zmienić po uwzględnieniu sytuacji finansowej czy np. marki i rocznika auta.

Kontakt

Ponad 10 lat doświadczenia w dostarczaniu rozwiązań spełniających potrzeby naszych Klientów to gwarancja odpowiedzialności, rzetelności i poufności informacji.

FinUp Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Powązkowska 15,
01-797 Warszawa

801 811 000

Loading
Your message has been sent. Thank you!