RRSO
0%
RATA OD:

Jak sfinansować zakup samochodu?

Leasing, kredyt, pożyczka czy gotówka. Każda decyzja o zakupie nowego pojazdu to ogromne przeżycie, które wiąże się nie tylko z radością, ale także z niepokojem związanym z uzyskaniem pieniędzy na daną inwestycję. 

Finanse na taki zakup można pozyskać z wielu różnych źródeł. To, które z nich okaże się najkorzystniejsze, zależy przede wszystkim od indywidualnych preferencji i konkretnych oczekiwań.

Samochód za gotówkę

Zakup samochodu za gotówkę jest zazwyczaj preferowanym sposobem nabycia pojazdu, nie tylko w przypadku osób prywatnych, ale i firm. To rozwiązanie wydaje się najkorzystniejsze i najwygodniejsze. Kupując auto za gotówkę, stajemy się jego jedynymi właścicielami wpisanymi do dowodu rejestracyjnego i możemy dowolnie nim dysponować, a także odsprzedać go w dowolnym momencie. Niestety, nie każdy może sobie pozwolić na zakup auta za gotówkę. Trzeba dysponować wysoką kwotą, której wielkość zależy od wybranego modelu, marki i segmentu do jakiego należy samochód.

Kredyt samochodowy

Kolejnym rozwiązaniem, z którego może skorzystać zarówno przedsiębiorca, jak i konsument, to kredyt na zakup samochodu. Kredyt samochodowy to celowy kredyt przyznawany na zakup samochodu nowego lub używanego. Istotną cechą kredytów celowych jest bardzo atrakcyjne i niższe niż w przypadku kredytów gotówkowych oprocentowanie. Natomiast podstawową wadą jest koszt kredytu, który winduje cenę auta. Warto wziąć takie rozwiązanie nie tylko wtedy, gdy brakuje gotówki na kupno auta. Dzięki takiemu finansowaniu nie trzeba pozbywać się wszystkich oszczędności i nie traci się „poduszki finansowej”, która może się przydać, gdy pojawią się niespodziewane wydatki.

Leasing konsumencki

W przeciwieństwie do kredytu podpisanie umowy leasingowej nie wymaga żadnych zabezpieczeń, a konsekwencją opóźnień w spłacie rat będzie żądanie zwrotu pojazdu do leasingodawcy. Podpisując umowę leasingową, możemy całkowicie wyeliminować opłatę wstępną. Umowy leasingowe to przede wszystkim korzystne rozwiązanie dla przedsiębiorców, również tych początkujących, mających niewielkie szanse na otrzymanie kredytu samochodowego. Wadą leasingu auta jest to, że samochód nie jest własnością konsumenta.

Pożyczka pozabankowa na zakup samochodu

Środki na zakup wymarzonego samochodu można uzyskać również za pomocą pozabankowej instytucji finansowej. Takie rozwiązanie może okazać się szczególnie korzystne dla osób, które nie mają wystarczającej zdolności kredytowej do pożyczenia pieniędzy w banku lub posiadają negatywną historię kredytową. Wadą finansowania zakupu samochodu z pożyczki pozabankowej jest to, że zwykle takie zobowiązania są droższe niż kredyty bankowe.


Zakup auta to zwykle przemyślana decyzja. Zwłaszcza, że jest to niemały wydatek dla budżetu domowego, a samochód zwykle ma nam służyć przez kilka lat. Dlatego kluczową kwestią, przed którą stają kupujący to ta na jakie finansowanie chcemy i możemy sobie pozwolić. Warto zatem przeanalizować różne możliwości i wybrać tę, która rzeczywiście spełnia nasze oczekiwania.

Kontakt

Ponad 10 lat doświadczenia w dostarczaniu rozwiązań spełniających potrzeby naszych Klientów to gwarancja odpowiedzialności, rzetelności i poufności informacji.

FinUp Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Powązkowska 15,
01-797 Warszawa

801 811 000

Loading
Your message has been sent. Thank you!