RRSO
0%
RATA OD:

Inwestowanie w nieruchomości

Inwestowanie w nieruchomości stało się jednym z najpopularniejszych sposobów na lokowanie pieniędzy, ponieważ gwarantuje zysk oraz wzrost wartości nieruchomości w czasie.

Formą tą interesują się nie tylko osoby, które mają nadwyżkę gotówki, ale również Ci, którzy szukają sposobu na pomnażanie kapitału i uzyskiwaniu wysokich stóp zwrotu z inwestycji. Deweloperzy budują, aby sprzedać z zyskiem, a mniejsi inwestorzy zakupują nieruchomości by je następnie wyremontować lub po prostu odsprzedać z zyskiem. Jeszcze inni kupują pod wynajem.

Inwestycja

Inwestując w mieszkania można mieć pewność, że rentowność będzie stała, a ceny mieszkań z pewnością nie stanieją. Poza dużą rentownością możemy zagwarantować sobie stałe dochody. Na wzrost wartości nieruchomości wpływ ma także nieustannie rosnąca inflacja, która redukuje wartość pieniądza. Jest to również jeden z najlepszych sposobów na ochronę oszczędności przed spadkiem ich wartości. Dużą zaletą rynku nieruchomości jest jego różnorodność, ponieważ dzięki temu każdy inwestor może wybrać taką formę inwestowania w nieruchomości, która mu najbardziej odpowiada. Możemy w taki sposób starać się odsprzedać drożej, wyremontować i sprzedać lub korzystać na wynajmie naszej nieruchomości.

Ostrożność

Jednym z głównych minusów tej formy inwestycji jest przede wszystkim konieczność posiadania wysokiego kapitału na start. Inwestowanie w nieruchomości wymaga planu, także dotyczącego tego, co z takim mieszkaniem chcemy zrobić w bliższej i dalszej perspektywie czasowej. Na co możemy sobie pozwolić i przed czym warto się zabezpieczyć. Przykładem takiego ryzyka obecnie jest posiadanie nieruchomości w kredycie i związane z tym wzrosty stóp procentowych. Faktem jednak pozostaje to, że nigdy tak naprawdę nie będziemy w stanie dokładnie przewidzieć, jak rynek nieruchomości zareaguje na wydarzenia na świecie, a kryzys może nadejść w każdej chwili.

Rynek mieszkaniowy to dobra opcja na inwestycję. Jednak podejmując się zakupu nieruchomości należy dokładnie sprawdzić jej stan, upewnić się co do atrakcyjności oraz lokalizacji. Dokładne przygotowanie oraz przeanalizowanie kosztów zabezpieczy przed ewentualnymi stratami, które można ponieść. Przy inwestycji w nieruchomości ważna jest przede wszystkim rozwaga.

Kontakt

Ponad 10 lat doświadczenia w dostarczaniu rozwiązań spełniających potrzeby naszych Klientów to gwarancja odpowiedzialności, rzetelności i poufności informacji.

FinUp Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Powązkowska 15,
01-797 Warszawa

801 811 000

Loading
Your message has been sent. Thank you!