RRSO
0%
RATA OD:

Black Friday

Black Friday coraz bliżej. W tym roku wypada 26 listopada. I choć czarny piątek ma amerykańskie pochodzenie, w Polsce również posiada coraz liczniejszą rzeszę zwolenników.

Okazyjnie można kupić m.in. elektronikę, sprzęt AGD, kosmetyki, zabawki, meble czy książki. Ponadto od poniedziału zaczął się black week czyli cały tydzień promocji od 22 do 29 listopada. Dodatkowo po całym tygodniu już w następny poniedziałek możemy cieszyć się Cyber Monday, czyli cybernetycznym poniedziałkiem gdzie swoje promocje oferują sklepy internetowe.

Black Friday

Czarny Piątek w Polsce odbywa się w znacznie spokojniejszej atmosferze niż w Stanach Zjednoczonych. Jednak i w Polsce zaobserwować można rosnące zainteresowanie listopadowymi wyprzedażami. Świadczy o tym ilość internetowych zapytań np. o to czym jest i kiedy wypada Black Friday, które sklepy biorą udział w tej akcji czy jakich promocji i przecen można się spodziewać.

Teoretycznie Czarny Piątek to tylko jeden dzień w roku. Coraz więcej sklepów decyduje się uruchomić promocyjną sprzedaż dzień wcześniej. Weekend oraz następujący po nim Cyber Monday to kolejne trzy dni. Oznacza to, że wyprzedaż w sklepach stacjonarnych i online może trwać nawet do pięciu dni.

Ostrożność przede wszystkim

Black Friday jest idealnym dniem na zakupy. Obniżki cen mogą wynosić kilkadziesiąt procent i to właśnie w tym dniu sporo osób decyduje się na zakup prezentów pod choinkę czy na mikołajki. Jednak Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów co roku przestrzega konsumentów, aby nie dali się ponieść emocjom, byli ostrożni. Warto też uważać i nie dać się nabrać. Niestety cały czas wiele sklepów podnosi ceny na chwilę przed Black Friday tylko po to, aby potem je obniżyć i chwalić się bardzo dużymi zniżkami.

Podsumowanie

Należy również pamiętać, że na wyprzedażach mamy takie same prawa jak zwykle. Nie ma wtedy znaczenia, że towar został przeceniony. Wyjątkiem jest sytuacja gdy przyczyną obniżki była konkretna wada i klient nie został o niej poinformowany. Nie mniej jednak zdecydowanie warto podejść do tematu z rozwagą.

Kontakt

Ponad 10 lat doświadczenia w dostarczaniu rozwiązań spełniających potrzeby naszych Klientów to gwarancja odpowiedzialności, rzetelności i poufności informacji.

FinUp Sp. z o.o. Sp. K.
ul. Powązkowska 15,
01-797 Warszawa

801 811 000

Loading
Your message has been sent. Thank you!